Газ-мотор ягулыгы базарын үстерү буенча эш төркеменең икенче утырышы

2019 елның 14 гыйнвары, дүшәмбе

Бүген ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасында газ-мотор ягулыгы базарын үстерү һәм автотранспорт чараларын, авыл хуҗалыгы техникасын сыегайтылган табигый газга күчерү буенча эш төркеменең утырышы булды.

Утырышта тармак предприятиеләреннән, министрлыклардан, ведомстволардан җитәкчеләр, автотехника җитештерүчеләр һәм базар экспертлары катнашты.

Очрашуны министр урынбасары Алексей Савельчев уздырды.

Утырыш барышында программаны нәтиҗәле үстерү һәм аның икътисадый өлеше, булган АЗСларда кысылган табигый газ һәм сыегайтылган табигый газ белән тәэмин итү модульләрен урнаштыруны җайга салучы гамәлдәге норматив хокукый база буенча техник рөхсәтләргә кагылышлы һ.б. мәсьәләләр турында фикер алыштылар.

Чарада коммерция транспортын җитештерүче Scania, Volvo, КАМАЗ, РариТЭК-Холдинг вәкилләре презентация белән чыгыш ясады.

Очрашуда катнашучылардан җиткерелгән барлык тәкъдимнәр, Татарстанда газ-мотор ягулыгы базары үсешен стимуллаштыру максатында тәкъдимнәр кертү өчен, Россия Энергетика министрлыгы белән үзара фикер алышуга кертеләчәк.