Татарстан һәм Үзбәкстан хезмәттәшлекнең актуаль мәсьәләләре турында фикер алышты

2021 елның 9 июне, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов Үзбәкстан Республикасы торак-коммуналь хуҗалыгы министры урынбасары Курбон Турсунов җитәкчелегендәге Үзбәкстан делегациясе әгъзалары белән очрашты.

Очрашу Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында узды.

Очрашуда Ташкент шәһәре хәкиме урынбасары Шароф Рахманов, Ташкент өлкәсе хәкиме урынбасары – Инвестицияләр һәм тышкы сәүдә идарәсе җитәкчесе Наджмиддинходжа Шәрипов һәм Үзбәкстан Республикасының Казан шәһәрендәге Генераль консулы Фәрит Насрыев катнашты. Очрашуда шулай ук видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының Үзбәкстан Республикасындагы вәкиле Айдар Әхтәриев та катнашты.

Сөйләшүләр барышында яклар икеяклы сәүдә-икътисад хезмәттәшлеген киңәйтү мөмкинлекләренә кагылышлы мәсьәләләр буенча фикер алышты.

Очрашу нәтиҗәләре буенча яклар хезмәттәшлекне киңәйтү буенча уртак эшне дәвам иттерергә һәм партнерлыкның барлык өлкәләрендә бер-берсенә ярдәм итәргә килеште.