Альберт Кәримов Татарстан Республикасы делегациясе составында Төркия Республикасында булды

2020 елның 16 октябре, җомга

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе составында Измир шәһәрендә (Төркия Республикасы) булды.

Бер көнлек визит кысаларында Төркия Республикасының авыл хуҗалыгы һәм урман хуҗалыгы министры Бәкер Пакдемирли, Измир Сәүдә палатасы Директорлар советы рәисе Мәхмүт ОЗГЕНЕР, шулай ук провинциясе губернаторы Явуз Селим һәм шәһәр мэры Тунч Сойер белән очрашу узды.

Гадәттәгечә, Төркия компанияләре вәкилләре белән түгәрәк өстәл оештырылды, аның барышында республиканың икътисадый потенциалы тәкъдим ителде. Моннан тыш, Альберт Кәримов Оештырылган индустриаль зонада булды, анда ул гамәлдәге предприятиеләр белән танышты.