«Глобальный партнёр» компаниясе» ҖЧҖ гамәлгә куйган һәм аның җитәкчесе Илдус Җәләев вафат

2020 елның 15 июле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы 2020 елның 15 июлендә «Глобальный партнёр» компаниясе» ҖЧҖ гамәлгә куйган һәм аны җитәкләгән Илдус Хәмзә улы Җәләевнең вафат булуы турында хәбәр итә.

Илдус Хәмзә улы медицина сәнәгатен үстерүгә зур өлеш кертте – медицина битлекләре өчен комплект өлешләр җитештерү компаниясен җитәкләде, әлеге компания үз өлкәсендә Татарстан Республикасында бердәнбер иде. Илдус Хәмзә улы турындагы хәтер югары профессиональлек, тормыш сөючәнлек һәм оптимизм өчен хөрмәт иткән искиткеч кеше буларак безнең йөрәкләрдә мәңгегә калачак.

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Илдус Хәмзә улының туганнарының һәм якыннарының тирән кайгысын уртаклаша.