Альберт Кәримов «Кориб» авторемонт заводында булды

2020 елның 24 июне, чәршәмбе

Яр Чаллы шәһәренә булган эш сәфәре кысаларында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов «Кориб» авторемонт заводында булды, анда ул йөк автотехникасына капиталь ремонт һәм техник хезмәт күрсәтү компаниясенең мөмкинлекләре белән танышты. Капиталь ремонт процедурасы, финанс яктан 50%ка кадәр шактый экономияләп, заводка аналогик әзерләүче гарантиясе белән автотехника ресурсын конвейердан килеп чыккан халәтенә кадәр тулысынча торгызу мөмкинлеген бирә.

Министрга «МТЗ» ААҖ белән Татарстан Республикасында BELАРRUS техникасына капиталь ремонт үткәрү буенча уртак проектның сынау экземпляры булган, капиталь ремонт ясалган МТЗ 82 тракторын да күрсәттеләр.