КНИТУ каршындагы лицей-интернатның Химаячеләр советы утырышы

2019 елның 22 апреле, дүшәмбе

2019 елның 22 апрелендә Яшел Үзән районының Дубровка поселогында сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Алексей Савельчев җитәкчелегендә КНИТУ филиалы – Химияне тирәнтен өйрәнү буенча сәләтле балалар өчен лицей-интернатның Химаячеләр советы утырышы булды. Утырышта тармак предприятиеләре һәм оешмалары җитәкчеләре, вәкилләре катнашты.

Чара башында укучыларның төрле темалар буенча фәнни-тикшеренү эшләре һәм проектлары презентацияләнде. Алга таба "Орбиталь" яшьләрнең инновацион иҗат үзәгендә "Аэрокосмос" юнәлеше буенча лицеистларның проект эшләре якланды. Чарада катнашучылар шулай ук Даниянең "Haldоr Topsоe A/S" лабораториясендә дә булдылар, анда алар өчен "Тере системада һәм органик булмаган химиядә катализаторлар" темасына эксперименталь һәм танып белү химиясе буенча мастер-класс уздырылды.

Чарада лицейның партнер-предприятиеләр һәм мәнфәгатьле оешмалар белән нәтиҗәле һәм уңышлы эшләве турында билгеләп үтелде.

КНИТУ филиалы – Химияне тирәнтен өйрәнү буенча сәләтле балалар өчен лицей-интернатның матбугат хезмәте материаллары буенча