Казан-Яр Чаллы техникасының авточабышы

2018 елның 8 октябре, дүшәмбе

Машина төзүче көне уңаеннан бүген Казаннан Татарстанда җитештерелә һәм җыела торган техника буенча авточабыш старт алды. Сәламләү сүзе белән ТР сәнәгать министры урынбасары Алексей Савельчев чыгыш ясады. Автоколонна составында "КАМАЗ" ГАҖ, "Форд Соллерс" УП, "РариТЭК" ҖЧҖ, "ТПК МТЗ-Татарстан" ҖЧҖ һәм "Ремдизель" АҖ җитештерелә торган техника күрсәтелде. Экспозициягә шәһәр мәктәпләреннән, техникумнардан һәм югары уку йортларыннан үзенең һөнәри киләчәген машина төзү тармагына бәйләргә планлаштырган өлкән сыйныфларда укучылар чакырылган.

Авточабыш маршруты махсус рәвештә биш шәһәрне – республиканың иң зур предприятиеләре эшли торган, Татарстанның машина төзү флагманнарын карарлык итеп төзелгән. Старт Казанда бирелде, алга таба Яшел Үзән юлы буйлап, 10 октябрь – Әлмәт, 11 октябрь – Түбән Кама һәм авточабыш 12 октябрьдә Россиянең йөк транспорты башкаласы – Яр Чаллыда узачак. Билгеләп узарга кирәк, автоколонналар килгән көнне югарыда саналган шәһәрләрнең һәрберсендә авточабышта катнашучы техника теләге булганнарга күрсәтү өчен чыгарып куелачак. Шул рәвешле республикада яшәүчеләр машина төзү предприятиесендәге продукция белән якыннанрак таныша алачак.