Татарстан Республикасы делегациясенең Үзбәкстан Республикасына визиты

2018 елның 16 мае, чәршәмбе

2018 елның 15-16 май көннәрендә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры А.А.Кәримов рәислегендәге Татарстан Республикасы делегациясе Үзбәкстан Республикасында эш визиты белән.

Делегация составына шулай ук "КАМАЗ" ГАҖ, "Татнефть" ГАҖ, "КМПО" АҖ, "Ак Барс банк" ГАҖ һ.б. керде.

Быелның 15 маенда визит кысаларында Үзбәкстан Республикасы белән Татарстан Республикасы арасында хезмәттәшлекне үстерү буенча түгәрәк өстәл булды, биредә сәламләү сүзләре белән Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры А.А.Кәримов һәм Үзбәкстан Республикасының Ташкент өлкәсе Хакиме Г.И.Ибраһимов чыгыш ясады.

Түгәрәк өстәл утырышында хезмәттәшлек проектлары белән "КАМАЗ" ГАҖ, "КМПО" АҖ, "Ак Барс банк" ГАҖ, "ТЭМ" сәүдә йорты" ҖЧҖ һ.б. вәкилләре хезмәттәшлек проектлары белән чыгыш ясады.

Түгәрәк өстәл азагында делегация вәкилләре һәм министрлыклар белән ведомстволар җитәкчеләре арасында ике яклы очрашулар булды.

Визит йомгаклары буенча 16 май көнне делегация "Үзбәкстан нефте һәм газы – GlobalOil&GasUzbekistan 2018" 22 халыкара күргәзмәсен ачу тантанасында катнашты.