"Алабуга" МИЗ резидентларының алдынгы идарә һәм мәгариф технологияләрен кертүгә багышланган семинар һәм "Ел инженеры" россиякүләм конкурсы лауреатларын бүләкләү тантанасы

2018 елның 14 мае, дүшәмбе

Бүген "Алабуга" МИЗ корпоратив университетында Татарстан Республикаының эре предприятиеләре өчен "Алабуга" МИЗ корпоратив университетының алдынгы идарә һәм мәгариф технологияләрен кертүгә багышланган семинар булды. Семинарда Татарстан Республикасының сәнәгать һәм сәүдә предприятиеләреннән йөздән артык вәкил катнашты. Семинар Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнехановның Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы белән Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының быелның 27 февралендә булып узган уртак йомгаклау коллегиясе барышында бирелгән йөкләмәсе буенча уздырылды.

Семинар барышында "Алабуга" МИЗ корпоратив университетына презентация ясалды, университетны торгызу мәсьәләләре, аның казанышлары һәм мөмкинлекләре яктыртылды. Махсус зона резидентлары – "Армстронг Билдинг Продактс" ҖЧҖ, "Форд Соллерс Елабуга" ҖЧҖ һәм "Белая Дача Алабуга" ҖЧҖ предприятиеләре идарәгә, мәгарифкә һәм кадрларга бәйле мәсьәләләрне хәл итүдәге эш тәҗрибәләре белән уртаклашты.

Семинар йомгаклары буенча 2017 елда "Ел инженеры" россиякүләм конкурсы лауреатларын бүләкләү тантанасы булды.

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов Татарстан Республикасы сәнәгать предприятиеләрендәге 32 вәкилне министрлык грамоталары белән бүләкләде һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырды.

"Ел инженеры" россиякүләм конкурсында җиңүчеләргә рәхмәт белдерәбез һәм алга таба да иҗади һәм хезмәттә уңышлар телибез!

Конкурс материаллары