август, 2016 ел
пәнҗешәмбе

2016 елның 25 августында ТР Премьер-министры урынбасары – ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Алберт Кәримов Мәскәү шәһәренең Зеленоград административ округы Префекты Анатолий Смирнов җитәкчелегендәге Мәскәү шәһәре башкарма хакимият органнары делегациясе белән очрашты.

Мәскәү делегациясе составына Мәскәү шәһәрендәге Троицк шәһәр округы Башлыгы Владимир Дудочкин, Мәскәү шәһәре инновацияләр Агентлыгы җитәкчеләре, Зеленоград үсеше Корпорациясе, Троицк инновацион территориаль кластеры, Мәскәү Сәүдә-сәнәгать палатасының Зеленоград  филиалы җитәкчеләре, "Техновотум" фәнни-сәнәгать компаниясе, "Ангстрем" ААҖ, "ПКК Миландр" АҖ, "ДОКА ҮЗӘГЕ" АҖ кебек предприятие вәкилләре керде.

2016 елның 25 августында “Казан ярминкәсе” Күргәзмә Үзәге территориясендә РФ сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының Татарстан Республикасында җиңел сәнәгать тармагы үсеше сораулары буенча эксперт чара булып узды.

Чарада Россия сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, ТР текстиль һәм җиңел сәнәгать эшмәкәрләре берлеге, "Текстиль һәм җиңел сәнәгать" Технологик платформасы, ТР җиңел сәнәгать предприятиеләре вәкилләре катнашты.

Дискуссия быел 24-25 ноябрь көннәрендә Мәскәүдә “Рэдиссон Ройал” Конгресс-паркында узачак ел саен үткәрелә торган йомгаклау Бөтенроссия җиңел сәнәгать форумына әзерлек кысаларында узды.