февраль, 2017 ел
чәршәмбе

1 февральдә Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм  сәнәгатьчеләре Ассоциациясе Советының киңәйтелгән утырышы узды. Утырышта ТР Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Алберт Кәримов, ТР Президенты ярдәмчесе Равил Зарипов катнашты. Утырышны ТР предприятиеләре һәм  сәнәгатьчеләре Ассоциациясе президенты Александр Лаврентьев алып барды. Түбәндәге сораулар каралды: 2016 елда Ассоциациянең эшчәнлек нәтиҗәләре, 2017 елга эш планы; 2016 елда финанс-хуҗалык эшчәнлеге турында хисапны раслау, 2017 елга чыгымнар сметасын раслау; ТР сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы һәм ТР икътисад министрлыгының уртак коллегиясе эш нәтиҗәләре һәм 2017 елга бурычлар; Россия сәнәгатьчеләре һәм эшмәкәрләре берлегенең Корылтаены делегатлар сайлау.

Бүген Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында ТР Премьер-министры урынбасары - ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Алберт Кәримов Россия Федерациясендә Пакистан Ислам Республикасының Гадәттән Тыш һәм Тулы Вәкаләтле Илчесе Казый Мөхәммәд Хәлиулла белән очрашты.

"КАМАЗ" ҖАҖ идарәсенең проект һәм инвестиция департаментында (Ростех Дәүләт Корпорациясенә керә) яшьләр проектларын гамәлгә кертү нәтиҗәләрен ясадылар.

Россия Федерациясе сәнәгать һәм сәүдә министры Денис Мантуров Россия Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Медведевның Киров өлкәсенә эш сәфәрендә  катнашты. Визит барышында кораллану дәүләт программасын үтәү өчен оборона-сәнәгать комплексы оешмаларының җитештерү егәрлекләрен үстерү турында киңәшмә узды.

Беларусь Республикасына эш сәфәре нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнехановның 2016 елның 22 октябрендә теркәлгән ПР-333 номерлы йөкләмәсен үтәү йөзеннән Татарстан Республикасының трамвай паркын яңарту һәм хезмәт күрсәтү сораулары өстендә эшләү өчен эшче төркем булдырылган иде.

31 гыйнварьда "ТАНЕКО" АҖ хезмәт коллективының конференциясе узды.  Конференция барышында предприятиенең җитештерү эшчәнлегенә нәтиҗә ясалды һәм 2016 елның Күмәк шартнамәсенең шартлары үтәлү, 2017 елга бурычлар билгеләнде.