"КАМАЗ" белән "УзАвто Трэйлер"ның җыю буенча яңа линиясе

2019 елның 26 ноябре, сишәмбе

Үзбәкстан Республикасы Сәмәрканд шәһәрендә "КАМАЗ" автомобильләре шассиен җыю буенча "УзАвто Трэйлер" ҖЧҖ компаниясенең яңа җитештерү линиясе ачылды.

Ачылу тантанасында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, Сәмәрканд өлкәсе Хакиме Эркинжон Турдимов, "КАМАЗ" ГАҖ генераль директоры Сергей Когогин һәм башкалар катнашты.

Чара кунакларына "КАМАЗ" автомобильләрен җыю цехын, асылмалы һәм тагылма техника корпусын, детальләр җыю комплекты линиясен, газ баллоны җиһазларын җыю участогын, автопредприятиедә чыгарылырга тиешле йөк автомобильләре һәм коммуналь махсус техника модельләрен күрсәттеләр.

Җыю линиясе яңа җитештерү корпусында оештырылган, гомуми мәйданы 7,4 мең кв.м. Линия елына 3000 берәмлектән артык йөк автомобиле җитештерү куәтен тәэмин итәргә мөмкинлек бирүче заманча технологик һәм ярдәмче җиһазлар белән җиһазландырылган.

Тантана кысаларында "KAMAZ ASIA LEASING" ҖЧҖ белән "UzAuto TRAILER" АҖ арасында уртак предприятие төзү турында документлар имзаланды.

Уртак предприятие "бер тәрәзә" режимында КАМАЗ автомобильләрен лизингка сатып алганда, җиһазларны иминиятләштерүне, урнаштыруны һ.б. да кертеп, комплекслы продукт тәкъдим итәр дип көтелә.

ТР Президенты һәм "КАМАЗ" ГАҖ матбугат хезмәтләре материаллары буенча