"Турникетсыз бер атна" россиякүләм акциясе төгәлләнде

2019 елның 19 апреле, җомга

Бу атнада Татарстанда, Россиянең башка төбәкләрендәге кебек үк, "ТУРНИКЕТЛАРСЫЗ БЕР АТНА" россиякүләм һөнәри ориентация акциясе узды. Анда Татарстан Республикасыннан 40 артык сәнәгать һәм сәүдә предприятиесе катнашты (2018 елда – 24 предприятие), алар Татарстан Республикасындагы 2000 артык мәктәп укучысы һәм студентлар өчен үз ишекләрен ачты.

Визит кысаларында балалар фәнни-җитештерү бүлекчәләрендә һәм предприятие лабораторияләрендә, җыю цехларында булды, тарих музейлары белән танышты, шулай ук җитәкчелек, уңышлы хезмәткәрләр һәм ветераннар белән очрашуларда катнашты.

Боларның барысы да яшүсмерләрнең һәм яшьләрнең үзебезнең илдә машина төзелеше һәм, тулаем алганда, сәнәгать үсешенә юнәлдерелгән башлангыч һөнәри ориентация системасын формалаштырырга, шулай ук мәктәп укучыларын, студентларны һәм аларның ата-аналарын предприятие эше белән интерактив таныштырырга тиеш иде.

Барлык предприятиеләргә дә актив эш өчен рәхмәт белдерәбез!