АКШта Россия илчесе Джон Хантсман белән очрашу

2018 елның 26 феврале, дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәүдә һәм сәнәгать министры Альберт Кәримов Америка Кушма Штатларында Россия илчесе Джон Хантсман белән очрашты.

Яклар Россия-Америка мөнәсәбәтләре кысаларында хезмәттәшлек мәсьәләләре хакында сөйләште. Альберт Кәримов республиканың сәнәгый потенциалын презентацияләде, шулай ук Татарстан белән АКШ арасындагы агымдагы уртак проектлар һәм перспективалы сәүдә-икътисад һәм технологик башланыш юнәлешләре турында да сүз булды.

Исегезгә төшерик, АКШта РФ илчесе Казанда ике көнлек эш сәфәрендә. Визиты кысаларында Джон Хантсман ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов белән очрашты. Казан (Идел буе) федераль университетында, ТР Инвестицион үсеш агентлыгында, шулай ук Казанның ТЭЦ-3 булды, анда Американың GeneralElectric компаниясе җитештергән, илдәге иң куәтле һәм нәтиҗәле 9HA.01 турбиналары базасындагы газ-турбина җайланмасы белән тәэмин ителгән яңа блокны карады. Визит программасында “Иннополис” МИЗ, Свияжск утрау-каласына бару һәм күп кенә башка нәрсәләр планлаштырыла.