Татэнергосбыт – Россиядәге иң яхшы энергия сатучы компания булып танылды

2018 елның 8 феврале, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә бердәнбер гарантияле тәэмин итүче булган “Татэнергосбыт” АҖ “Энергоньюс” тармак интернет-порталында уздырылган россиякүләм конкурс йомгаклары буенча янә Гран-при алды һәм “Россиянең иң яхшы энергия сату компаниясе” исемен яулады.

Конкурста Россиянең 41 төбәгеннән 64 компания катнашты. 2017 ел буенча төп эшчәнлек йомгакларын “Татэнергосбыт” АҖ 5 номинация буенча тәкъдим иткән, аларның һәркайсы призлы урын алган:

- “Максималь рәвештә клиентларга юнәлеш алган энергия сату компаниясе” – 1 урын;

- “Хезмәт күрсәтүләрнең иң киң спектры булган энергия сату компаниясе” – 1 урын;

- “Энергия сату + энергияне сак куллану” – 3 урын;

- “Иң мәгълүматлы ачык энергия сату компаниясе” – 3 урын;

- “Социаль җаваплы энергия сату компаниясе” – 2 урын.

Жюри компаниянең юридик затларга һәм физик затларга хезмәт күрсәтү: офисларның һәм хезмәтләр күрсәтү үзәкләренең үтемле, хезмәтләр өчен түләү ысулларының күптөрле һәм вариантлы булуын, клиентларга турыдан-туры, читтән торып һәм интерактив рәвештә хезмәт күрсәтү стандартларын, шулай ук күрсәтелә торган өстәмә хезмәтләр спектры буенча эш тәҗрибәсен югары бәяләде. Аерым номинацияләрдә энергияне сакчыл куллану һәм энергия нәтиҗәлелеге өлкәсендә тормышка ашырылган проектлар, энергия сату компаниясенең мәгълүмат ягыннан ачык булуы һәм компания алып барган социаль сәясәт билгеләп үтелде.

Өстәмә итеп шулай ук Россиянең гарантияле рәвештә тәэмин итүче компанияләре арасында уздырылган мониторинг нәтиҗәләрен дә билгеләп узарга була, аның нигезендә “Татэнергосбыт” АҖ буенча 2018 елда сәнәгый кулланучылар, кече һәм урта бизнес оешмалары өчен билгеләнгән сату бәяләре Идел буе федераль округында да, Россия Федерациясендә дә иң түбәне булып санала. Үз чиратында бу хәл республикадагы предприятиеләргә электр энергиясенә булган чыгымнарны янга калдыру һәм акчаны җитештерү эшчәнлеген модернизацияләү өчен тоту мөмкинлеген бирә.

“Татэнергосбыт” АҖ матбугат хезмәте материаллары буенча