Казан милли тикшеренү техник университеты-КАИ "ЯЗ-2017" вузара вакансияләр ярминкәсе үтте

2017 елның 20 апреле, пәнҗешәмбе

"ЯЗ-2017" традицион вузара вакансияләр ярминкәсе Казан шәһәренең югары уку йортлары студентлар һәм чыгарылыш курс белгечләре өчен КНИТУ-КАИ югары уку йортында үтте.

Чараның максаты: һәр чыгарылыш курс белгеченә  эшкә урнашу мөмкинлеге бирү, студентларга – хезмәт базарындагы вәзгыятьне бәяләргә, предприятие һәм оешмаларның эшчәнлек юнәлешләре белән танышу мөмкинлеге, практика яки стажировка узу өчен урын сайлау мөмкинлеге.  Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы ярдәме белән үткәрелде.

Ярминә мәйданы төрле регион һәм шәһәрләрдән һәртөрле һөнәри юнәлеш буенча вакансияләр тәкъдим итүче 60 предприятиене туплады.

Ярминкә эшендә "Яшел Үзән проект-конструкторлык бюросы" АҖ, "КАН АВТО" компаниясе төркеме, "Элекон заводы" АҖ, "КАМАЗ" компаниясе, "Горький исемендәге Яшел Үзән заводы" АҖ, "Электроприбор" Казан заводы ААҖ, "Казан электротехника заводы" ГАҖ, "Татспиртпром" АҖ, "Швабе-технологик лаборатория" АҖ, Казан вертолет заводы, "КВАРТ", "ЭНИКС" ЯАҖ һәм башкалар катнашты.