апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Сочи шәһәрендә 6-7 апрель көннәрендә узган "Акыллы җитештерү системалары" 2017 V Юбилей халыкара саммиты тәмамланды. Чараның төп темасы сәнәгать революциясе йогынтысы астында 4.0 һәм интернет җайланмаларын (IoT), җитештерү һәм идарә ситемаларын трансформацияләү мәсьәләләре булды.

Саммитны оештыручы буларак "Кайдзен" Япония үзәге" чыгыш ясады.  Саммит Россия Федерациясе Хөкүмәте каршындагы аналитик үзәк, Краснодар краеның икътисад министрлыгы, Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы ярдәме белән узды.

«Роскосмос» ДК, Россия Саклык Банкы, Siemens, Bosh, Hitachi Construction Maсhinary, Россия тимер юллары, Татнефть, Газпромнефть, Ростелеком кебек эре предприятиеләр чарада беренче тапкыр катнашты.

Россиянең 27 регионыннан 250 катнашучы яңа буын җитештерү системалары үсеше векторы хакында фикер алыштылар. Бу Россиядә генә түгел, ә бөтен дөньяда Лин - җәмәгатьчелеге өчен яңа тема.

Чара кысаларында Япония, Германия, Финляндия, Бөекбритания, Россия компанияләре белгечләре үзләренең эшләнмәләре белән уртаклаштылар.

Бүген Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Олег Прозоров җитәкчелегендә Россиядә Бельгия-Люксембург Сәүдә Палатасы делегациясе белән очрашу узды.