август, 2014 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык–төлек министрлыгы белән берлектә “Россия Федерациясе иминлеген тәэмин итү максатларында аерым махсус икътисади чаралар күрү турында” Россия Федерациясе Президентының 2014 елның 6августында имзаланган №560 Указын үтәү максатларында, сәүдә челтәрендәге импорт продукциясен җирле җитештерүчеләр продукциясе белән алмаштыру максатында 2014 елның 22 августында сәгать 10.00 “Казан”Агросәнәгать паркы”нда (Казан шәһәре, Аграр урамы, 2 йорт) республиканың авыл хуҗалыгы җитештерүчеләренең күргәзмәсен үткәрәләр.

Күргәзмә эшендә Татарстан Республикасы Премьер–министры урынбасары–Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Равил Зарипов, Татарстан Республикасы Премьер–министры урынбасары–Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык–төлек министры Марат Әхмәтов, республиканың авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре, Татарстан Республикасы территориясендә эшләгән сәүдә предприятиеләре һәм сәүдә челтәрләре җитәкчелеге катнаша.