Министр көнкүреш һәм медицина техникасы җитештерү буенча POZIS предприятиесендә булды

2018 елның 1 августы, чәршәмбе

1 август көнне Альберт Кәримов Татарстан Республикасыннан вәкилләр делегациясе составында республикадагы иң зур POZIS предприятиесен карады ("ПОЗиС" АҖ "Ростех" дәүләт корпорациясенең "Техмаш" концернына керә).

Визит пунктларының берсе көнкүреш һәм медицина техникасы җитештерү комплексына экскурсиядән гыйбарәт иде. Очрашу барышында суыткыч техникасы өчен импорталмаш программасы кысаларында "ПОЗиС" АҖнең машина төзү буенча инженерлык үзәгендә эшләнгән һәм әзерләнгән корпус детальләрен әзерләү буенча югары механикалаштырылган комплекслар һәм суыткыч җитештерүче төп конвейерда POZIS җитештерү системасы күрсәтелде. Күргәзмәләр залында чарада катнашучылар диверсификация продукциясе базарын үстерү һәм сәнгатьле рәсем ясау остаханәсе эшчәнлегенең перспективалары турында сөйләште.