«Казан Экспо» АКО 2021 елга йомгак ясады

2021 елның 22 декабре, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов рәислегендә «Казан Экспо» АКО Күзәтчелек советы утырышы узды.

Утырыш Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасы җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Фәнил Әһлиуллин, Татарстан Республикасы Инвестиция үсеше агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина, Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе, «Казан Экспо» коммерциясез автоном оешмасы генераль директоры Роберт Миңнегалиев һәм чакырылган башка затлар катнашында узды.

Докладчылар 2025-2030 еллар чорына «Казан Экспо» ХКҮ үсешенең стратегик планын эшләү нәтиҗәләре турында сөйләделәр; 2022 елда «Казан Экспо» ХКҮ территориясендә үткәрүгә планлаштырылган чаралар календаре проекты каралды.

Мәсәлән, 2021 елда «Казан Экспо» ХКҮ территориясендә 30 чара уздырылган.