Татарстан Республикасы текстиль һәм җиңел сәнәгать хезмәткәрләрен котлау

2021 елның 13 июне, якшәмбе

Хөрмәтле Татарстан Республикасының текстиль һәм җиңел сәнәгать хезмәткәрләре һәм ветераннары!

Татарстан Республикасы Хөкүмәте һәм шәхсән үземнән барлык профессионалларны текстиль һәм җиңел сәнәгать хезмәткәрләре көне белән котлыйм!

Җиңел сәнәгать, элеккечә, икътисадыбызның иң мөһим чимал булмаган тармакларының берсе булып кала бирә, ул Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсешенә лаеклы өлеш кертә һәм төбәкнең кече һәм урта эшкуарлыгын үстерүгә сизелерлек йогынты ясый.

Бу өлкәдә көн саен үз эшенең югары профессиональ осталары эшли, заманча технологияләрне уңышлы үзләштереп, иң яхшы традицияләрне саклап, продукция ассортиментын киңәйтеп һәм яңартып, халык яратып куллана торган товарлар белән тәэмин итә.

Бүген республикада сәнәгатьнең төрле тармакларында кулланыла торган заманча тукылмаган киндер җитештерү эшчәнлеге уңышлы үсә, шулай ук нефть-газ химиясе һәм машина төзелеше комплексы, авыл хуҗалыгы, медицина һәм икътисадның башка тармаклары өчен махсус кием һәм эш аяк киеме җитештерүче җиңел сәнәгать сегменты да динамикалы рәвештә үсә.

Конкурентлы шартларда республиканың текстиль, тегү, аяк киеме предприятиеләре һәм фабрикаларының уңышлы эшчәнлегендә сезнең намуслы хезмәтегез һәм һөнәрегезгә тугры булуыгыз, җитештерүне үз вакытында модернизацияләү һәм иҗади потенциалыгыз, җитештерелә торган продукциянең күптөрлелеге, кыю идарә чишелешләре һәм билгеләнгән планнарны тормышка ашыруга юнәлтелгән гаять зур энергия мөһим сәбәпчеләрнең берсе булып тора.

Ихлас күңелдән, бигрәк тә COVID-19 пандемиясе чорында, көндәлек ышанычлы хезмәтегез өчен рәхмәт белдерәм. Сезнең тырышлык һәм эшчәнлекне диверсификацияләү нәтиҗәсендә без дәвалау-профилактика учреждениеләрен һәм республика халкын шәхси саклану чаралары белән тәэмин итә алдык.

Гомерләренең күп елларын җиңел сәнәгатькә багышлаган производство ветераннарына тармак үсешенә зур өлеш керткәннәре өчен аерым рәхмәт. Алар бүген дә яшь буын өчен әхлакый юнәлеш булып кала.

Эшчәнлектә яңа уңышлар, ышанычлы партнерлар, инициативалар һәм үҗәтлелек, ирешелгәннәрдә генә туктап калмавыгызны, инвестиция проектларын гамәлгә ашыруды уңышлы катнашуыгызны, җитештерүгә алдынгы технологияләр кертүегезне, сату базарын җәелдерүегезне телим!

Сезгә һәм якыннарыгызга ныклы сәламәтлек, иминлек һәм ышаныч рухы телим!

ТР Премьер-министр урынбасары –

Татарстан Республикасы