Россия һәм Совет югары уку йортларын тәмамлаучыларның очрашуы

2021 елның 1 гыйнвары, җомга

2020 елның 29 декабрендә Үзбәкстан Республикасында Россотрудничество вәкиллеге инициативасы белән Россия (совет) югары уку йортларын тәмамлаучыларның очрашуы узды, анда Узбәкстанда Россия (совет) югары уку йортларын тәмамлап чыгучыларның Республика иҗтимагый берләшмәсе эшенә йомгак ясалды.

Чарада Россия Федерациясенең Үзбәкстан Республикасындагы Илчелегенең киңәшче-илчесе Вадим Митрофанов, Үзбәкстан Республикасында Росотрудничество вәкиллеге җитәкчесе Михаил Вождаев, Үзбәкстанның Россия (совет) югары уку йортларын тәмамлаучыларның Республика иҗтимагый берләшмәсе рәисе Сайёра Ходждаева, Россия Федерациясенең Үзбәкстандагы илчелеге вәкилләре, Үзбәкстандагы Татарстан Республикасы вәкиллеге, Россия (совет) югары уку йортларын тәмамлаучыларның республика берләшмәсе идарәсе әгъзалары, рус, татар, башкорт һәм Кырым-татар милли-мәдәни үзәкләре рәисләре һәм активистлары, иҗади һәм фәнни интеллигенция, массакүләм мәгълүмат чаралары катнашты.

Сайёра Ходждаева Үзбәкстан Республикасындагы Россотрудничество хезмәттәшлеге вәкиллегенә берләшмәнең эшчәнлегенә һәрьяклы ярдәм күрсәткәне өчен рәхмәт белдерде, узган елда башкарылган эш нәтиҗәләре һәм 2021 елга планнар турында сөйләде, катнашучыларны якынлашып килүче Яңа ел белән котлады, сәламәтлек һәм иҗади уңышлар теләде.

Кичәдә катнашучыларга сәламләү сүзе белән Вадим Митрофанов һәм Михаил Вождаев мөрәҗәгать итте, мондый очрашулар үткәрүнең мөһимлеген билгеләп үттеләр. Шуның аркасында җәмәгатьчелек вәкилләре һәм массакүләм мәгълүмат чараларының очрашу, аралашу һәм узып барган ел нәтиҗәләре турында фикер алышу мөмкинлеге бар, дип билгеләп үтелде.

Кичә ахырында истәлекле бүләкләр, дипломнар, грамоталар һәм рәхмәт хатлары тапшырылды.

Үзбәкстанның атказанган сәнгать эшлеклесе, профессор, «Согдиана» дәүләт камера оркестры сәнгать җитәкчесе һәм баш дирижеры Фирүзә Габдерахимова, «Россия Сегодня» һәм «Sputnik» халыкара мәгълүмат агентлыгы хәбәрчесе Рәмиз Бәхтияров Россотрудничество дипломнары белән бүләкләнде.

Үзбәкстанда Россотрудничество вәкиллеге грамоталары белән Үзбәкстанның Россия (совет) югары уку йортларын тәмамлаучыларның Республика иҗтимагый берләшмәсе башкарма директоры Махбула Мамадалиева, Үзбәкстанның Россия (совет) югары уку йортларын тәмамлаучыларның Республика иҗтимагый берләшмәсе идарәсе әгъзалары Рәхимҗан Солтанов һәм Равшан Назаров, Үзбәкстан Республикасында «Татарстан - Яңа Гасыр» телеканалының корреспондент пункты махсус хәбәрчесе Сәрвиназ Кәримова бүләкләнде.

Михаил Вождаев рус, татар, башкорт һәм Кырым-татар мәдәни үзәкләре активистларын котлады һәм мәдәни һәм рухи элемтәләрне саклап калуга һәм үстерүгә, Россия белән Үзбәкстан халыкларының тынычлыгын, дуслыгын һәм татулыгын ныгытуга керткән шәхси өлеше өчен рәхмәт белдерде.

Аннары кичә кунаклары аралаша һәм Яңа ел котлаулары белән алмаша алды.

Кичә ахырында катнашучылар оештыручыларга матур бәйрәм өчен һәм формаль булмаган аралашу мөмкинлеге биргән өчен рәхмәт белдерделәр.

Чара Ташкентта ТНВ-Планета корпункты ярдәмендә яктыртылды.