Урта һәм кече тоннажлы химия: Татарстан Республикасында перспективалы үсеш ноктасы

2019 елның 23 августы, җомга

Бүген Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасында урта һәм кече тоннажлы химияне үстерү мәсьәләләре буенча ведомствоара эшче төркем утырышы узды.

Утырышта министр урынбасары Алексей Савельчев, ТАИФ, Татнефть, Казаноргсинтез, Татнефтехиминвест-холдинг предприятиеләре вәкилләре һәм башкалар катнашты.

Утырыш барышында "Миррико" ДК бизнес берәмлеге директоры Марат Ильязов һәм КФУ Фармацевтика фәнни-белем бирү үзәге директоры Юрий Штырлин нефть эшкәртү һәм нефть химиясе, шулай ук фармацевтика предприятиеләре өчен кече тоннажлы химия җитештерү буенча проектларны тәкъдим итте.

Фикер алышу барышында утырышта катнашучылар әлеге проектларны гамәлгә ашыру кирәклеге хакында билгеләде, алар импортны киметүгә һәм химик продукциянең эчке производствосы үсешенә ярдәм итәчәк.