Инвестиция проектын тормышка ашыру турында

2019 елның 23 апреле, сишәмбе

Бүген Альберт Кәримов Татарстан Республикасында текстиль эшләнмәләрен арендалау һәм сәнәгый эшкәртү буенча инвестиция проектын тормышка ашыру планнары турында киңәшмә уздырды.

"Коттон Вэй" предприятиесе 2013 елда Татарстан Республикасы белән Килешү имзалаганнан соң 2017 елда "Химград" технополисында җитештерү куәтләрен ачып җибәрде.

Хәзерге вакытта предприятие, сәнәгый предприятиеләр белән хезмәттәшлек өлкәсен җәелдереп, текстиль эшләнмәләрне арендалау һәм профессиональ эшкәртү буенча коммерция һәм бюджет өлкәсе предприятиеләренә хезмәтләр күрсәтә.

Компания хезмәтләренә Татарстан белән чиктәш төбәкләрдән дә ихтыяҗ булуын исәпкә алганда, компания Кама аръягында җитештерү-логистика комплексының икенче чиратын тормышка ашыру турында белдерә.