"Без үзебезнең эшчәнлекне җәелдерергә телибез – Татарстан безнең өчен кызык..."

2019 елның 13 марты, чәршәмбе

Бүген ТР Сәнәгать министрлыгында Төркиянең ABT Yapı компаниясе вәкилләре республикага булган визиты кысаларында Татарстанның сәнәгый потенциалы белән танышты, шулай ук корпорация географиясен киңәйтү буенча үзләренең ниятләре турында җиткерде.

"Без үзебезнең эшчәнлекне Россия территориясендә җәелдерергә телибез – Татарстан безнең өчен сәнәгать, төзелеш, инвестицияләр өлкәсендә кызык", – дип ассызыклады компаниянең генераль директоры урынбасары Эркан Йылдыз. Очрашуны Герман Лернер уздырды.

Өстәмә:

ABT Yapı – Төркиядә һәм чит илләрдә сәнәгый һәм инфраструктур проектларны тормышка ашыру өлкәсендә эшли торган төзелеш компаниясе.

Түбәндәге проектлар буенча АКШ доллары белән 200 млн. артык суммага актуаль төзелеш контрактларына ия:

– Төркиянең Измир провинциясендә нефть эшкәртүче STAR заводы;

– компрессор һәм исәпкә алу станцияләрен төзү;

– метанол саклау терминалын төзү;

– SONELGAZ (Алжир) – 700 МВт электр станциясен төзү һ.б.