КМПО "Кышы шәһәрчек" ачты

2018 елның 25 декабре, сишәмбе

Мотор төзүчеләр мәйданында "КМПО" АҖнең "Кышкы шәһәрчек" ачу тантанасы булды. Яңа ел чыршысы, боз таулары, таганнар урнаштырылган комплекс беренче мәртәбә 2015 елда предприятиенең генераль директоры Дамир Кәримуллин инициативасы белән оештырыла. Шул елдан башлап, аны гадәттә бик күп кешене туплый торган тантаналы рәвештә ачу чарасы уза. Яңа ел атмосферасын тою өчен балалары белән заводта эшләүчеләр генә түгел, ә Авиатөзелеш районында яшәүчеләр дә, кунаклар да килә.

Ачылыш тантанасында җырлар яңгырады, биюләр, конкурслар, бүләкләр, күңелле стартлар булды. Понида йөрү, таудан шуу, ростов курчаклары һәм яңа ел сюрпризлары, Кыш бабай һәм Кар кызы белән очрашу балаларны да, өлкәннәрне дә битараф калдырмады, истәлеккә шәп хис-кичерешләр һәм яхшы кәеф бүләк итте.

Бәйрәм кунаклары мәйданчыкның өстенлекләрен билгеләп, үз хис-кичерешләре белән бик теләп уртаклашты. "Кышкы шәһәрчек" безгә кызым белән бик ошый, без ел саен бирегә киләбез һәм таудан шуып уйныйбыз", - диде Антон һәм Александра Юдиннар.

Яңа ел каникуллары тәмамлангач КМПО "Кышкы шәһәрчеге" үз эшен дәвам итәчәк, теләге булган һәркем бирегә килеп таудан шуа алачак.