Эшләүче яшьләрнең "Наше время – Безнең заман" иҗат фестивалендә катнашучыларны теркәү дәвам итә

2018 елның 15 августы, чәршәмбе

Бүген министр вазыйфаларын башкаручы Алмаз Хөсәенов рәислегендә эшләүче яшьләрнең ел саен уздырыла торган "Наше время – Безнең заман" дигән VI ачык республика телевизион иҗат фестивале утырышы булды, анда Тимур Сөләйманов, Дмитрий Туманов һәм Айдар Гайнетдинов, шулай ук эш төркеменең башка әгъзалары – мәнфәгатьле барлык министрлыклардан, ведомстволардан һәм оешмалардан вәкилләр катнашты. Утырыш кысаларында республика икътисадының барлык тармаклары буенча фестиваль турында мәгълүмат тарату һәм Татарстан Республикасында эшләүче яшьләрнең күбрәк даирәсен җәлеп итү буенча оператив мәсьәләләр турында сүз барды.

Эшләүче яшьләрнең "Наше время – Безнең заман" республика иҗат фестивале 2013 елдан бирле ТР Президенты ярдәмендә уза. Фестиваль социаль-әһәмиятле дәүләт проекты булып тора һәм коммерция максатларын күздә тотмый. Фестивальнең миссиясе яңа кадрлар буынын формалаштырудан, эшче һәм инженер һөнәрләрен популярлаштырудан һәм республика предприятиеләре һәм оешмаларында эшләүче яшь кешеләрнең иҗади потенциалын ачудан гыйбарәт.

Быел фестивальнең сайлап алу этаплары 2018 елның октябреннән ноябренә кадәр узачак һәм Түбән Кама, Яр Чаллы, Зәй һәм Казан шәһәрләрендә дүрт зональ сайлап алу этапларын үз эченә алачак, суперфинал һәм гала-концерт Казан шәһәрендә узачак.

Татарстан Республикасы предприятиеләрен һәм ведомстволарын, 18-35 яшьлек иҗат командасын яки башкаручыларны конкурска тәкъдим итеп, фестивальдә актив катнашырга чакырабыз. Катнашу өчен 2018 елның 25 сентябренә кадәр Фестиваль нигезләмәсенә туры китереп, заявка тапшырырга кирәк. Катнашкан өчен оештыру кертеме алынмый, фестивальдә катнашучыларны урынга илтү чыгымнарын командировкага җибәрүче як тәэмин итә.

Фестиваль турында тулырак: www.bzzm.ru