Эшләүче яшьләр иҗатының Ел саен уздырыла торган “Наше время – Безнең заман” VI ачык республика телевизион фестиваленә старт бирелде

2018 елның 19 июне, сишәмбе

Эшләүче яшьләр иҗатының “Наше время – Безнең заман” республика фестивале Татарстанда Республика Президенты булышлыгы белән 2013 елдан бирле уздырыла. Фестиваль дәүләтнең социаль-әһәмиятле проекты булып тора һәм коммерция максатларын күздә тотмый. Фестиваль миссиясе кадрларның яңа буынын формалаштырудан, эшче һәм инженер һөнәрләрен популярлаштырудан, республика предприятиеләрендә һәм оешмаларында эшләүче яшь кешеләрнең иҗади потенциалын ачудан гыйбарәт.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2018 елның 04 июнендәге 1345-р номерлы күрсәтмәсе нигезендә Фестивальнең сайлап алу турлары 2018 елның октябреннән ноябренә кадәр узачак һәм Түбән Кама, Яр Чаллы, Зәй һәм Казан шәһәрләрендә дүрт зональ сайлап алу турын үз эченә алачак, супер финал һәм гала-концерт Казанда булачак.

Сезнең оешманы Фестивальдә катнашырга һәм команданы яисә башкаручыларны күрсәтергә чакырабыз (катнашучыларның яше 18 яшьтән 35 яшькәчә).

Фестивальнең яңартылган нигезләмәсе һәм кирәкле барча мәгълүматлар түбәндәрәк урнаштырылды, шулай ук Фестиваль сайтында да бар: www.bzzm.ru.

Катнашу өчен 2018 елның 25 сентябренә кадәр Фестиваль нигезләмәсенә туры китереп заявка тапшырырга кирәк.

Фестивальдә катнашкан өчен оештыру кертеме алынмый. Катнашучыларны фестивальгә китерү чыгымнарын командировкага юллаучы як түли.

Фестивальнең Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 14.06.2018 № 485 карары белән расланган нигезләмәсе;

Фестиваль уздыруның Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының №1345-р, 04.06.2018 күрсәтмәсе белән расланган сроклары.