Казанның “Корпорацияләр кроссы”нда 800дән артык кеше катнашты

2018 елның 9 июне, шимбә

Казан ш. Залесный торак биләмәсендә “Корпорацияләр кроссы” корпоратив чабышлары булды, анда Татарстан предприятиеләре һәм оешмаларыннан спорт яратучы хезмәткәрләр җыелды.

Тантаналы ачышта Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, РФ Дәүләт Думасы депутатлары Илдар Гыйльметдинов, Ольга Павлова һәм Киров һәм Мәскәү районнары хакимияте башлыгы Сергей Миронов катнашты.

Альберт Кәримов үзенең сәламләү чыгышында болай дип билгеләде: “Корпорацияләр кроссының көннән-көн күбрәк популярлык казануы сөендерә”. Ул шулай ук предприятиеләрнең һәм оешмаларның җитәкчеләренә үзләренең коллективларын үстерүгә, заманча корпоратив культурасы булдыруга һәм сәламәт яшәү рәвешен пропагандалауга зур игътибар биргәннәре өчен рәхмәт белдерде.

“Корпорацияләр кроссы” 3 чакрымлы аралыкка төрле каршылыкларны үтеп, командалар белән ярышулардан гыйбарәт. Юлның буеннан буена һәр команданы төрле катлаулылык дәрәҗәсендәге 12 каршылык көтә, аларның һөнәр һәм сәнәгать темасына бәйләнешле оригиналь атамалары бар.

Корпоратив чабыш икенче мәртәбә уздырыла. Быел Кросста яңалыклар булдырылды: чабышта катнашучының һәркайсына чиплы браслет бирелә, ул трассаны узу вакытын тапшыра, мәгълүматлар зур экранда пәйда була. Моннан тыш, каршылыклар полосасында да үзгәрешләр бар: һәр киртә катлауландырылган һәм исеме үзгәртелгән.

Барча Татарстаннан 80 команда-катнашучы быел спорт дистанциясен узды. Командалар арасында Татарстанның “Казаньоргсинтез” ГАҖ, “Татнефть” ГАҖ, “Нижнекамскнефтехим” ГАҖ, “Татспиртпром” АҖ, “Танеко” АҖ, “Татэнерго” АҖ, “Химград” технополисы ҖЧҖ, “Газпром трансгаз Казань” ҖЧҖ һ.б. зур предприятиеләреннән командалар катнашты.

Ярышлар нәтиҗәсендә урыннар түбәндәгечә бүленде:

“Сәнәгый булмаган сектор оешмалары һәм учреждениеләре” номинациясендә махсус приз – Балалар һәм яшьләр эшләре буенча комитет

“Сәнәгый булмаган сектор оешмалары һәм учреждениеләре” номинациясендә:

1 урында – “Хезмәткә һәм оборонага әзер” региональ иҗтимагый оешмасы;

2 урында – Киров һәм Мәскәү районнары хакимияте;

3 урында – Физик культура һәм спорт комитеты.

Махсус приз – Казан ш. МББК Балалар һәм яшьләр эшләре буенча комитеты

“Урта һәм кече предприятиеләр” номинациясендә:

1 урында – “Челтәр компаниясе” ААҖ;

2 урында – МОНОЛИТ М4 ҖЧҖ;

3 урында - ЯДРАН- ОЙЛ.

“Эре предприятиеләр” номинациясендә:

1 урында – “Нижнекамскнефтехим” ГАҖ;

2 урында – “ТАТЭНЕРГО” АҖ;

3 урында – “Горький ис. Яшел Үзән заводы” АҖ.

“Кросс”ның барлык кунаклары һәм анда старт вакытын көтүче катнашучылар өчен интерактив күңел ачу мәйданчыклары, фудкорт, концерт программасы һәм профессионал фитнес-тренерлардан сәгать саен күнекмәләр оештырылган иде.