9 февраль – Гражданлык авиациясе хезмәткәре көне

2018 елның 9 феврале, җомга

2018 елның 9 феврале – Гражданлык авиациясе хезмәткәре көне. ТР Премьер-министры урынбасары – ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов авиация хезмәткәрләрен һөнәри бәйрәмнәре белән тәбрик итә:

“Хөрмәтле Татарстан Республикасы гражданлык авиациясе хезмәткәрләре!

Сезнең һөнәри бәйрәмегез – Гражданлык авиациясе хезмәткәре көне бәйрәме уңаеннан Татарстан Республикасы Хөкүмәте исеменнән һәм шәхсән үземнән иң ихлас һәм җылы котлауларны кабул итеп алыгыз.

Күп еллар дәвамында гражданлык һава флоты илнең икътисадый үсешендә Россия Федерациясе эчендәге шәһәрләрнең һәм төбәкләрнең, шулай ук дөньядагы барлык илләрнең бәйләнешен тәэмин итүче әһәмиятле фактор булып тора.

Пассажирларны иминлекле һәм үтемле итеп ташу, вакытында йөк китерү – боларның барысына да сезнең фидакарь һәм тырыш хезмәтегез аркасында ирешелә.

Мин ышанам, Татарстандагы авиаторларның югары профессиональлеге Татарстан Республикасы гражданлык флотын тагын да уңышларык үстерү мөмкинлеген бирер, иң яхшы гореф-гадәтләрне сакларга һәм ныгытырга ярдәм итәр.

Татарстан Республикасының гражданлык авиациясендә эшләүче барлык хезмәткәрләргә бетмәс-төкәнмәс энергия һәм оптимизм, сәламәтлек, бәхет һәм иминлек телим! Профессионал һәм фидакарь булуыгыз өчен рәхмәт Сезгә!”